FAQ - najcześciej zadawane pytania

1. Kto może wynająć samochód w CLEVER4RENT?

Każdy, kto ukończył 21 lat i minimum rok posiada ważne prawo jazdy, uprawniające do kierowania pojazdem na terenie Polski.

2. Czy do wynajęcia pojazdu potrzebna jest karta kredytowa?

Nie. Wystarczy karta debetowa. Jeśli rezerwujesz samochód z minimum jednodniowym wyprzedzeniem, możesz też zapłacić za wynajem przelewem on-line albo przelewem tradycyjnym.

3. Jak przebiega proces rezerwacji samochodu?

Samochód najłatwiej zarezerwować przez nasz formularz rezerwacji dostępny na głównej stronie internetowej. Należy wybrać preferowaną klasę pojazdu, datę odbioru i zwrotu. W następnym kroku prosimy wybrać usługi/wyposażenie dodatkowe oraz dokonać płatności. Potwierdzeniem rezerwacji jest mail zwrotny wysłany na podany w rezerwacji adres e-mail. Jeżeli mają Państwo pytania podczas procesu rezerwacji, możecie skorzystać z naszej infolini.

4. Jakie dokumenty są potrzebne do wydania samochodu?

Zawsze wymagamy prawa jazdy uprawniającego do kierowania pojazdem na terenie Polski oraz drugiego dokumentu tożsamości (dowód osobisty lub paszport).

5. Ile kosztuje wynajem pojazdu w CLEVER4RENT?

Ceny za wynajem są różne, w zależności od wybranej klasy pojazdu oraz długości wynajmu. Można je sprawdzić w cenniku lub poprzez formularz na naszej stronie internetowej. System automatycznie skalkuluje ofertę wynajmu wraz z dodatkowymi usługami oraz zniżkami.

6. Czy pobierane są dodatkowe opłaty za wynajem?

CLEVER4RENT nie pobiera opłat dodatkowych, np. za przygotowanie pojazdu. Jesteśmy gotowi podstawić samochód w dowolne miejsce w Polsce. O szczegóły zapytaj naszego doradcę.

7. Co to jest kaucja za samochód?

Kaucja za samochód, to kwota, która na czas najmu samochodu zostanie zablokowana na Twojej karcie płatniczej (kredytowej lub debetowej, Visa, Mastercard, Dinners, American Express). Możliwe jest jest również uiszczenie kaucji w gotówce lub przelewem bankowym. Kaucja jest zwrotna, a środki na karcie są odblokowywane (zwracane), jeśli samochód zostanie zwrócony bez uszkodzeń w terminie 7 dni od zwrotu pojazdu.

8. Ile wynosi kaucja za samochód?

W zależności od klasy samochodu kaucja waha się od 5 000 zł do 50 000 zł. Informacja dotycząca wysokości kaucji podana jest przy opisie pojazdu.

9. Czy mogę wynająć samochód z kierowcą?

Tak. Prosimy o zaznaczenie odpowiedniej opcji w naszym formularzu rezerwacji.

10. Czy wynajem samochodu na firmę, może być opłacony przelewem?

Tak.

11. Czy można zwrócić pojazd w innym miejscu niż wymienione w formularzu rezerwacji?

Tak. Na liście punktów obioru/zwrotu znajdziesz pozycje zamiast dokładnej lokalizacji, np. Warszawa-miasto. Prosimy o wybranie tej opcji a następnie wpisanie dokładnego adresu, pod jakim chcą Państwo odebrać/zwrócić pojazd.

12. Czy mogę odebrać samochód na lotnisku?

Bezpłatnie podstawiamy samochodu na lotnisku w Warszawie i Gdańsku. Pozostałe lotniska w Polsce są przez nas obsługiwane w zależności od okresu najmu pojazdu. O szczegóły proszę zapytać naszego doradcę.

13. Czy samochody posiadają limit kilometrów?

Tak, samochody mają limit kilometrów - od 100 do 300/doba (limit km podany jest przy wybranym pojeździe). Opłata za nadkilometr wynosi 2,00 zł/km/netto.

14. Czy samochód może prowadzić tylko osoba, którą go wynajęła?

Nie. Możliwe jest upoważnienie dodatkowych kierowców. Ich dane należy podać podczas procesu rezerwacji lub zgłosić to najpóźniej w dniu odbioru pojazdu. Dodanie drugiego lub kolejnego kierowcy jest dodatkowo płatne.

15. Czy mogę wyjechać samochodem poza terytorium Polski?

Tak. Należy zgłosić podróż zagraniczną przed odbiorem samochodu. Zgoda na opuszczenie terytorium Polski jest dodatkowo płatna.

16. Czy możliwy jest bezgotówkowy wynajem samochodu z OC sprawcy?

Tak. Szczegóły oferty są dostępne w zakładce samochód z OC sprawcy.

17. Co należy zrobić w przypadku awarii lub wypadku?

W przypadku jakiejkolwiek awarii, kolizji, wypadku lub innych zdarzeń związanych z wynajętym autem, prosimy o bezzwłoczny kontakt z naszym doradcą pod numerem telefonu . Dostępni jesteśmy do Państwa dyspozycji non stop – 24 godziny na dobę przez cały rok.

18. Nie mam polskiego prawa jazdy, czy mogę wynająć samochód?

Tak. Jeśli Twoje prawo jazdy zostało wydane w jednym z poniższych państw, możesz poruszać się po terenie Polski: Albania, Austria, Bahamy, Bahrajn, Białoruś, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Bułgaria, Cypr, Chorwacja, Czechy, Dania, Demokratyczna Republika Konga, Estonia, Filipiny, Finlandia, Francja, Grecja, Gruzja, Gujana, Hiszpania, Holandia, Iran, Irlandia, Islandia, Izrael, Kazachstan, Korea Południowa, Kuba, Kuwejt, Lichtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Maroka, Monako, Mongolia, Niemcy, Niger, Norwegia, Pakistan, Polska, Portugalia, Republika Mołdawii, Republika Środkowej Afryki, Republika Południowej Afryki, Rosja, Rumunia, San Marino, Senegal, Seszele, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Tadżykistan, Turkmenistan, Ukraina, Urugwaj, Uzbekistan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Wybrzeże Kości Słoniowej, Zimbabwe. Osoby posługujące się prawem jazdy wydanym m.in. w USA, Kanadzie, Japonii, Australii i Turcji muszą posiadać również prawo jazdy międzynarodowe.

19. Czy mogę przedłużyć wanajem w trakcie jego trwania?

Tak. Jeśli przedłużasz pojazd o 24H godziny lub dłużej, możesz to zrobić telefonicznie, kontaktując się z naszym doradcą i podając dane własnej karty płatniczej. Doradca pobierze środki z karty w trakcie trwania rozmowy telefonicznej.

20. Czy mogę znieść udział własny w szkodzie wykupując dodatkowe ubezpieczenie?

Tak. Rezerwując pojazd, prosimy zaznaczyć ubezpieczenie od zniesienia udziału własnego w szkodzie .